Hoppa till innehållet
KontrollerarDatakällor

Bilar · Märke

NUGENT

1 599 fordon fördelade på 81 modellstavningar.

Inte klassificerat som ett bilmärke. NUGENT finns i registren, men VehIQ har inte bekräftat det som ett bilmärke (Ej klassificerad).

Färsk, källa Statliga fordonsregister

Data från 13 okt. 2026 18:30 UTC.

Hur färsk är den här datan?
Hämtad från källan
Ålder när sidan byggdes
57 minuter
Levererad som
Färsk kopia från vårt cacheminne
Uppdateringsregler
Räknas som färsk i 1 timme. Därefter visas den tidigare kopian i upp till 6 timmar medan en ny hämtas i bakgrunden, och om källan ligger nere finns den kvar som reserv i upp till 7 dagar.
Källa
VehIQ:s publika datatjänst. Sidan visar siffrorna så som de levereras och räknar inte om dem.

Modellstavningar

Modeller listas så som registren skriver dem, så en modell kan förekomma med flera stavningar (GOLF, Golf, GOLF VII). Klicka på en rad för detaljer; välj upp till tre för att jämföra.

81 modellstavningar · 1 725 fordon

Lägg till i jämförelsenHuvudbränsle (% av angivna)Länder
P3718H5282017–2026Diesel 85,7 % av fordonen med angivet bränsleDKSE
P4318H1722017–2026Diesel 90,7 %DK
T3718H1622013–2026Diesel 68,4 % av fordonen med angivet bränsleDKSEFI
PT1261122014–2019Bensin 97,2 % av fordonen med angivet bränsleDK
P4318T922017–2026Diesel 93,5 %DK
T3118H632013–2026Bensin 50,9 % av fordonen med angivet bränsleDKSE
MASKINTRAILER62start ej angiven – 2013Bensin 88,9 % av fordonen med angivet bränsleDKLT
LADTRAILER AFT. SIDE492011–2013Bensin 86,4 % av fordonen med angivet bränsleDK
F3120H462014–2024Diesel 60,0 % av fordonen med angivet bränsleDKSE
TRAILERS392014–2017Bränsle ej angivetSE
PT332010–2014Bensin 88,0 % av fordonen med angivet bränsleDK
B4920H322014–2026Diesel 82,1 % av fordonen med angivet bränsleDKSE
-282010–2012Bensin 96,4 %DK
P3116H242018–2026Diesel 95,5 % av fordonen med angivet bränsleDKFI
F4320H222014–2026Diesel 61,1 % av fordonen med angivet bränsleDKSE
PT126/P3719H222014–2017Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsleDKSE
F3720H192014–2026Diesel 88,2 % av fordonen med angivet bränsleDKSE
PT105172012–2017Bensin 93,3 % av fordonen med angivet bränsleDK
PT146172015–2017Bensin 100,0 %DK
U2213142017–2024Bensin 54,5 % av fordonen med angivet bränsleDKSE
LS146112023–2025Diesel 100,0 % av fordonen med angivet bränsleCZDK
GP84102013–2020Bensin 66,7 % av fordonen med angivet bränsleDK
LS12610start ej angiven – 2022Diesel 100,0 % av fordonen med angivet bränsleCZDKLT
P3116S102017–2022Diesel 88,9 % av fordonen med angivet bränsleDKSE
B4923H72014–2026Diesel 57,1 %DK
F4920H72014–2025Bensin 60,0 % av fordonen med angivet bränsleDKSE
GP10562012–2020Bensin 80,0 % av fordonen med angivet bränsleDK
HB 2562013–2021Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsleDK
P3118H62018–2023Diesel 80,0 % av fordonen med angivet bränsleDKSE
PT105/P3115S62013–2014Bensin 100,0 %DK
UT762013–2017Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsleDKSE
TT105952011–2013Bensin 100,0 %DK
F4923H42018–2022Diesel 100,0 % av fordonen med angivet bränsleDKSE
F5523T42015–2017Bensin 100,0 %DK
FB146642011–2013Bensin 75,0 %DK
LADTRAILER42013–2014Bensin 75,0 %DK
PT105HD/P3115H42014–2015Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsleSEDK
LS10632013–2016Bränsle ej angivetDKCZ
LS126 TWIN32013–2017Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsleDK
PT146-232012–2013Bensin 100,0 %DK

Rad 1 av 81 · 40 rader ritade

JK flytta↵ öppnaC jämför

Märkets totalsiffra ovan (1 599 fordon) och summan av modellraderna nedan (1 725 fordon) kommer från två separata läsningar av registren och kan skilja sig åt. Andelarna räknas mot den större av de två.

Modellår är det första och sista år registren anger för en modell. En enda felskriven post kan töja ut ett intervall.