Bilar · Märke
NEPTUN
Inte klassificerat som ett bilmärke. NEPTUN finns i registren, men VehIQ har inte bekräftat det som ett bilmärke (Ej klassificerad).
Data från 12 okt. 2026 11:33 UTC.
Hur färsk är den här datan?
- Hämtad från källan
- Ålder när sidan byggdes
- 17 minuter
- Levererad som
- Färsk kopia från vårt cacheminne
- Uppdateringsregler
- Räknas som färsk i 1 timme. Därefter visas den tidigare kopian i upp till 6 timmar medan en ny hämtas i bakgrunden, och om källan ligger nere finns den kvar som reserv i upp till 7 dagar.
- Källa
- VehIQ:s publika datatjänst. Sidan visar siffrorna så som de levereras och räknar inte om dem.
Modellstavningar
Modeller listas så som registren skriver dem, så en modell kan förekomma med flera stavningar (GOLF, Golf, GOLF VII). Klicka på en rad för detaljer; välj upp till tre för att jämföra.
569 modellstavningar · 71 002 fordon · de första 100 av 569 raderna visas här
| Lägg till i jämförelsen | Huvudbränsle (% av angivna) | Länder | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| N7-202 PTD | 11 801 | 16,1 % | start ej angiven – 2026 | Bränsle ej angivet | SEDKCZ+3 | |
| PRATIK | 8 142 | 11,1 % | 2007–2023 | Bensin 99,4 % av fordonen med angivet bränsle | DKSE | |
| KPS | 4 746 | 6,5 % | 2011–2023 | Bensin 97,7 % av fordonen med angivet bränsle | DK | |
| N7-236 PTW | 3 266 | 4,5 % | start ej angiven – 2026 | Bränsle ej angivet | DKLTCZ+2 | |
| N7-263 2 KPS | 3 131 | 4,3 % | start ej angiven – 2026 | Bränsle ej angivet | DKLTCZ+2 | |
| - | 3 030 | 4,1 % | start ej angiven – 2026 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | LTDKCZ+1 | |
| UNKNOWN | 2 938 | 4,0 % | 1977–2026 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | CZSEFI+1 | |
| N7-202 SVW | 2 607 | 3,6 % | start ej angiven – 2019 | Bränsle ej angivet | LTCZSE+1 | |
| NAVY | 2 434 | 3,3 % | 2008–2023 | Bensin 97,7 % av fordonen med angivet bränsle | DK | |
| N7-253 PTW | 2 099 | 2,9 % | start ej angiven – 2026 | Bränsle ej angivet | DKSECZ+2 | |
| TRAILWOOD | 1 926 | 2,6 % | start ej angiven – 2023 | Bensin 99,0 % av fordonen med angivet bränsle | DKLT | |
| N7-17 NAVY | 1 614 | 2,2 % | start ej angiven – 2026 | Bränsle ej angivet | SEDKCZ+2 | |
| / TR1 | 1 418 | 1,9 % | 2022 | Bränsle ej angivet | CZSE | |
| PR200 | 1 096 | 1,5 % | 2017–2026 | Bränsle ej angivet | DK | |
| PRO | 1 035 | 1,4 % | 2008–2022 | Bensin 99,4 % av fordonen med angivet bränsle | DK | |
| N7-12 NAVY | 865 | 1,2 % | start ej angiven – 2026 | Bränsle ej angivet | DKLTCZ+2 | |
| -- | 837 | 1,1 % | start ej angiven – 2026 | Bränsle ej angivet | LT | |
| N13-263 2 KPS | 835 | 1,1 % | start ej angiven – 2026 | Bränsle ej angivet | DKCZSE+1 | |
| N7-263 PTW | 800 | 1,1 % | start ej angiven – 2025 | Bränsle ej angivet | SELTCZ+2 | |
| N7-210 RTR | 742 | 1,0 % | start ej angiven – 2020 | Bränsle ej angivet | LTCZ | |
| MULTI | 741 | 1,0 % | 2009–2025 | Bensin 97,1 % av fordonen med angivet bränsle | DK | |
| N7-305 MULTI | 707 | 1,0 % | start ej angiven – 2026 | Bränsle ej angivet | LTSEDK+2 | |
| N7-263 KPS | 638 | 0,9 % | start ej angiven – 2026 | Bränsle ej angivet | DKSELT+2 | |
| N7-236 RTR | 628 | 0,9 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | LTCZ | |
| N7-202PTD | 586 | 0,8 % | start ej angiven – 2026 | Bränsle ej angivet | SECZLT+1 | |
| N6-220 PM2 | 562 | 0,8 % | start ej angiven – 2026 | Bränsle ej angivet | SEDKLT+2 | |
| GN117-PR200 | 531 | 0,7 % | 2017–2022 | Bränsle ej angivet | DK | |
| N7-202 PTR | 466 | 0,6 % | start ej angiven – 2020 | Bränsle ej angivet | LTCZ | |
| N7-263 RTR | 450 | 0,6 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | LTCZ | |
| N7-202 PTB | 441 | 0,6 % | 2022–2026 | Bränsle ej angivet | DK | |
| N13-305 MULTI | 439 | 0,6 % | start ej angiven – 2026 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | DKSECZ+3 | |
| N7-263 2 RT | 390 | 0,5 % | start ej angiven – 2016 | Bränsle ej angivet | CZLTSE | |
| N13-253 PRO | 372 | 0,5 % | 2017–2026 | Bränsle ej angivet | DKCZSE | |
| N7-221 PM3 | 352 | 0,5 % | start ej angiven – 2026 | Bränsle ej angivet | DKLTCZ+1 | |
| N13-20 NAVY | 348 | 0,5 % | start ej angiven – 2026 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | DKSECZ+3 | |
| MOTO | 298 | 0,4 % | 2009–2024 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | DKFI | |
| N7-263 2 PRO | 295 | 0,4 % | start ej angiven – 2026 | Bränsle ej angivet | LTCZSE+2 | |
| --- | 288 | 0,4 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | LTCZ | |
| N7-236 PTR | 284 | 0,4 % | start ej angiven – 2016 | Bränsle ej angivet | LTCZSE | |
| N15-380 M18 | 283 | 0,4 % | 2018–2026 | Diesel 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | DKCZSE |
Rad 1 av 100 · 40 rader ritade
JK flytta↵ öppnaC jämför
Märkets totalsiffra ovan (72 938 fordon) och summan av modellraderna nedan (73 146 fordon) kommer från två separata läsningar av registren och kan skilja sig åt. Andelarna räknas mot den större av de två.
Modellår är det första och sista år registren anger för en modell. En enda felskriven post kan töja ut ett intervall.