Bilar · Märke
MALAGUTI
Inte klassificerat som ett bilmärke. MALAGUTI finns i registren, men VehIQ har inte bekräftat det som ett bilmärke (Motorcykel eller moped).
Visar data från 12 okt. 2026 03:05 UTC. En nyare kopia hämtas i bakgrunden.
Hur färsk är den här datan?
- Hämtad från källan
- Ålder när sidan byggdes
- 2 timmar
- Levererad som
- Äldre kopia, uppdateras i bakgrunden
- Uppdateringsregler
- Räknas som färsk i 1 timme. Därefter visas den tidigare kopian i upp till 6 timmar medan en ny hämtas i bakgrunden, och om källan ligger nere finns den kvar som reserv i upp till 7 dagar.
- Källa
- VehIQ:s publika datatjänst. Sidan visar siffrorna så som de levereras och räknar inte om dem.
Modellstavningar
Modeller listas så som registren skriver dem, så en modell kan förekomma med flera stavningar (GOLF, Golf, GOLF VII). Klicka på en rad för detaljer; välj upp till tre för att jämföra.
374 modellstavningar · 5 657 fordon · de första 100 av 374 raderna visas här
| Lägg till i jämförelsen | Huvudbränsle (% av angivna) | Länder | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| CENTRO | 727 | 11,5 % | 1995–2015 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | NLCZFI+1 | |
| F-15 FIREFOX | 275 | 4,3 % | 1996–2005 | Bränsle ej angivet | NLGB | |
| F12 PHANTOM | 260 | 4,1 % | start ej angiven – 2008 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | CZSELT | |
| PHANTOM F12 (45KM/H) | 229 | 3,6 % | 1995–2005 | Bränsle ej angivet | NL | |
| 50 | 157 | 2,5 % | start ej angiven – 1974 | Bränsle ej angivet | CZLTNL | |
| F 15 | 143 | 2,3 % | 1998–2005 | Bränsle ej angivet | NLCZ | |
| MADISON | 137 | 2,2 % | 2000–2004 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | CZSE | |
| PHANTOM LC | 135 | 2,1 % | start ej angiven – 2015 | Bränsle ej angivet | NLFILT | |
| FIRE FOX F15 | 126 | 2,0 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZ | |
| FIRE FOX | 114 | 1,8 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZ | |
| F15 FIREFOX | 87 | 1,4 % | start ej angiven – 2009 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | SEGB | |
| SPIDERMAX GT500 | 86 | 1,4 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZ | |
| FIREFOX F15 EU | 84 | 1,3 % | start ej angiven – 2007 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | SE | |
| 83 | 79 | 1,2 % | start ej angiven – 2015 | Bränsle ej angivet | NLLT | |
| MADISON K 400 | 78 | 1,2 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZ | |
| CENTRO 125 | 77 | 1,2 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZ | |
| MADISON RS 250 | 76 | 1,2 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZ | |
| YESTERDAY | 75 | 1,2 % | start ej angiven – 2005 | Bränsle ej angivet | NLGBCZ+1 | |
| PHANTOM F12 L.C. | 73 | 1,2 % | 1996–2005 | Bränsle ej angivet | NL | |
| XSM | 73 | 1,2 % | 2004–2012 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | SEFICZ+1 | |
| PASSWORD 250 | 72 | 1,1 % | 2010 | Bränsle ej angivet | CZNL | |
| MADISON R 125 | 71 | 1,1 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZ | |
| PHANTOM F12 | 71 | 1,1 % | 1995–2005 | Bensin 75,0 % av fordonen med angivet bränsle | NLCZSE+2 | |
| UNKNOWN | 68 | 1,1 % | 1996–2011 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | CZSEFI | |
| MADISON 125 | 67 | 1,1 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZ | |
| MADISON 150 | 67 | 1,1 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZ | |
| PHANTOM | 67 | 1,1 % | 1994–2013 | Bränsle ej angivet | GBCZNL | |
| DUNE 125 | 65 | 1,0 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZLT | |
| MADISON S 200 | 65 | 1,0 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZ | |
| F12 PHANTOM EU | 63 | 1,0 % | 2000–2003 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | SE | |
| DRAKON | 62 | 1,0 % | 2005–2011 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | NLSECZ+2 | |
| BLOG | 61 | 1,0 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZ | |
| MADISON 3 250 IE | 59 | 0,9 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZ | |
| PHANTOM F12-LC | 56 | 0,9 % | 1999–2005 | Bränsle ej angivet | NL | |
| FIREFOX F15 50 L/C | 52 | 0,8 % | 2006–2016 | Bränsle ej angivet | NL | |
| . | 50 | 0,8 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZ | |
| XTM 125 | 50 | 0,8 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZLT | |
| XSM 125 | 48 | 0,8 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZLT | |
| - | 47 | 0,7 % | start ej angiven – 2002 | Bränsle ej angivet | NLLT | |
| CENTRO 160 | 47 | 0,7 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZ |
Rad 1 av 100 · 40 rader ritade
JK flytta↵ öppnaC jämför
Märkets totalsiffra ovan (5 171 fordon) och summan av modellraderna nedan (6 346 fordon) kommer från två separata läsningar av registren och kan skilja sig åt. Andelarna räknas mot den större av de två.
Modellår är det första och sista år registren anger för en modell. En enda felskriven post kan töja ut ett intervall.