Bilar · Märke
KEEWAY
Inte klassificerat som ett bilmärke. KEEWAY finns i registren, men VehIQ har inte bekräftat det som ett bilmärke (Motorcykel eller moped).
Data från 12 okt. 2026 08:26 UTC.
Hur färsk är den här datan?
- Hämtad från källan
- Ålder när sidan byggdes
- 8 minuter
- Levererad som
- Färsk kopia från vårt cacheminne
- Uppdateringsregler
- Räknas som färsk i 1 timme. Därefter visas den tidigare kopian i upp till 6 timmar medan en ny hämtas i bakgrunden, och om källan ligger nere finns den kvar som reserv i upp till 7 dagar.
- Källa
- VehIQ:s publika datatjänst. Sidan visar siffrorna så som de levereras och räknar inte om dem.
Modellstavningar
Modeller listas så som registren skriver dem, så en modell kan förekomma med flera stavningar (GOLF, Golf, GOLF VII). Klicka på en rad för detaljer; välj upp till tre för att jämföra.
268 modellstavningar · 21 672 fordon · de första 100 av 268 raderna visas här
| Lägg till i jämförelsen | Huvudbränsle (% av angivna) | Länder | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| HURRICANE | 2 589 | 11,6 % | start ej angiven – 2019 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | CZSENL+4 | |
| FOCUS | 2 216 | 9,9 % | start ej angiven – 2014 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | CZSEDK+3 | |
| SUPERLIGHT | 2 049 | 9,2 % | start ej angiven – 2021 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | GBCZLT+1 | |
| F-ACT | 1 324 | 5,9 % | start ej angiven – 2016 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | NLSEFI+3 | |
| MATRIX | 1 234 | 5,5 % | start ej angiven – 2015 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | SECZFI+4 | |
| RY6 | 927 | 4,1 % | start ej angiven – 2019 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | FISEDK+3 | |
| RY8 | 569 | 2,5 % | start ej angiven – 2014 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | SECZFI+2 | |
| RK | 506 | 2,3 % | 2011–2018 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | GBDKCZ | |
| F-ACT 50 | 442 | 2,0 % | start ej angiven – 2013 | Bränsle ej angivet | CZGBLT | |
| K-LIGHT 125 | 427 | 1,9 % | start ej angiven – 2021 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | GBCZLT+1 | |
| UNKNOWN | 416 | 1,9 % | start ej angiven – 2018 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | SEFICZ | |
| CITYBLADE | 403 | 1,8 % | start ej angiven – 2018 | Bränsle ej angivet | CZGBLT | |
| SKYMINI 50 | 358 | 1,6 % | 2018–2025 | Bränsle ej angivet | FI | |
| MATRIX 50 | 336 | 1,5 % | start ej angiven – 2009 | Bränsle ej angivet | CZLT | |
| RKS 125 STD | 331 | 1,5 % | 2017–2021 | Bränsle ej angivet | GB | |
| HURRICANE 50 | 328 | 1,5 % | start ej angiven – 2025 | Bränsle ej angivet | CZFILT | |
| F-ACT EVO 50 4T | 261 | 1,2 % | start ej angiven – 2021 | Bränsle ej angivet | FICZLT | |
| TX | 251 | 1,1 % | 2011–2020 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | GBDK | |
| FLASCH 50 | 250 | 1,1 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZ | |
| ARN | 247 | 1,1 % | 2005–2015 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | CZSEDK+3 | |
| RKF 125 | 245 | 1,1 % | start ej angiven – 2025 | Bränsle ej angivet | CZLTFI+1 | |
| ZAHARA | 241 | 1,1 % | start ej angiven – 2022 | Bränsle ej angivet | CZFILT | |
| LOGIK | 230 | 1,0 % | 2013–2016 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | CZGBSE | |
| LH300ATV-3D T3 | 229 | 1,0 % | 2018–2025 | Bränsle ej angivet | FI | |
| RKF 125 E4 | 220 | 1,0 % | 2018–2021 | Bränsle ej angivet | GB | |
| F-ACT EVO | 209 | 0,9 % | start ej angiven – 2017 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | FISECZ+2 | |
| FOCUS 50 | 195 | 0,9 % | 2005–2007 | Bränsle ej angivet | CZLT | |
| HURRICANE-TAB201/49 | 172 | 0,8 % | 2005–2007 | Bränsle ej angivet | FI | |
| ATV 300 | 170 | 0,8 % | 2010–2014 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | SE | |
| TX 125 E4 | 157 | 0,7 % | 2017–2021 | Bränsle ej angivet | GB | |
| FOCUS-TABMP1/49 | 156 | 0,7 % | 2006–2007 | Bränsle ej angivet | FI | |
| RKS 125 SPORT E4 | 152 | 0,7 % | 2017–2020 | Bränsle ej angivet | GB | |
| TX125 | 149 | 0,7 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZLT | |
| B41 | 144 | 0,6 % | 2007–2016 | Bränsle ej angivet | NL | |
| LH500ATV-D T3 | 140 | 0,6 % | 2021–2026 | Bränsle ej angivet | FI | |
| RKS | 134 | 0,6 % | start ej angiven – 2020 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | DKCZGB | |
| X-RAY | 124 | 0,6 % | start ej angiven – 2015 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | SELTCZ+1 | |
| F-ACT, MATRIXRY8 &9 | 119 | 0,5 % | 2008–2011 | Bensin 100,0 % | DK | |
| FLASH | 112 | 0,5 % | start ej angiven – 2015 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | SELTDK+1 | |
| C ITYBLADE | 110 | 0,5 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZ |
Rad 1 av 100 · 40 rader ritade
JK flytta↵ öppnaC jämför
Märkets totalsiffra ovan (21 235 fordon) och summan av modellraderna nedan (22 361 fordon) kommer från två separata läsningar av registren och kan skilja sig åt. Andelarna räknas mot den större av de två.
Modellår är det första och sista år registren anger för en modell. En enda felskriven post kan töja ut ett intervall.