Bilar · Märke
CLUB
Inte klassificerat som ett bilmärke. CLUB finns i registren, men VehIQ har inte bekräftat det som ett bilmärke (Ej klassificerad).
Data från 13 okt. 2026 17:35 UTC.
Hur färsk är den här datan?
- Hämtad från källan
- Ålder när sidan byggdes
- 48 minuter
- Levererad som
- Färsk kopia från vårt cacheminne
- Uppdateringsregler
- Räknas som färsk i 1 timme. Därefter visas den tidigare kopian i upp till 6 timmar medan en ny hämtas i bakgrunden, och om källan ligger nere finns den kvar som reserv i upp till 7 dagar.
- Källa
- VehIQ:s publika datatjänst. Sidan visar siffrorna så som de levereras och räknar inte om dem.
Modellstavningar
Modeller listas så som registren skriver dem, så en modell kan förekomma med flera stavningar (GOLF, Golf, GOLF VII). Klicka på en rad för detaljer; välj upp till tre för att jämföra.
191 modellstavningar · 5 986 fordon · de första 100 av 191 raderna visas här
| Lägg till i jämförelsen | Huvudbränsle (% av angivna) | Länder | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| CAR CARRYALL 2 | 1 277 | 21,0 % | start ej angiven – 2022 | El 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | SE | |
| CAR PRECEDENT I2 | 815 | 13,4 % | 2007–2019 | El 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | SE | |
| PRECEDENT I2 | 578 | 9,5 % | start ej angiven – 2018 | El 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | SE | |
| CAR DS ELECTRIC | 490 | 8,1 % | start ej angiven – 2021 | El 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | SE | |
| CAR PRECEDENT ELECT | 388 | 6,4 % | start ej angiven – 2022 | Bränsle ej angivet | SE | |
| CAR CARRYALL DS | 227 | 3,7 % | start ej angiven – 2016 | El 99,6 % av fordonen med angivet bränsle | SE | |
| CAR CARRYALL 500 | 195 | 3,2 % | start ej angiven – 2019 | El 99,0 % av fordonen med angivet bränsle | SE | |
| TEMPO | 190 | 3,1 % | 2018–2024 | El 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | SE | |
| CAR PRECEDENT | 189 | 3,1 % | start ej angiven – 2020 | El 95,8 % av fordonen med angivet bränsle | SE | |
| CAR CARRYALL 1 | 126 | 2,1 % | start ej angiven – 2018 | El 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | SE | |
| CAR DS | 91 | 1,5 % | start ej angiven – 2016 | El 80,8 % av fordonen med angivet bränsle | SE | |
| CAR PRECEDENT EL | 91 | 1,5 % | 2004–2020 | El 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | SE | |
| CAR CARRYALL 6 | 84 | 1,4 % | start ej angiven – 2017 | El 100,0 % | SE | |
| PRECEDENT | 82 | 1,3 % | 2005–2019 | El 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | SE | |
| CAR | 79 | 1,3 % | start ej angiven – 2023 | El 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | SE | |
| CAR CARRYALL 232 | 75 | 1,2 % | start ej angiven – 2017 | El 97,3 % | SE | |
| CAR PRECEDENT I2L | 66 | 1,1 % | start ej angiven – 2015 | Bränsle ej angivet | SE | |
| PRECEDENT EL | 66 | 1,1 % | 2011–2013 | El 100,0 % | SE | |
| CAR CARRYALL 700 | 52 | 0,9 % | 2014–2019 | El 100,0 % | SE | |
| CAR CARRYALL 300 | 51 | 0,8 % | start ej angiven – 2019 | El 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | SE | |
| PRECEDENT I2L | 45 | 0,7 % | 2012–2018 | El 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | SE | |
| CAR PRECEDENT 12 | 41 | 0,7 % | 2009–2015 | Bränsle ej angivet | SE | |
| TEMPO PLUS | 40 | 0,7 % | 2020–2023 | Bränsle ej angivet | SE | |
| CAR PRECEDENT ELPRO | 36 | 0,6 % | 2004–2008 | Bränsle ej angivet | SE | |
| CAR DS GASOLINE | 35 | 0,6 % | start ej angiven – 2019 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | SE | |
| CAR DS BENSIN | 29 | 0,5 % | start ej angiven – 2015 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | SE | |
| CAR GARIA PRECEDENT | 25 | 0,4 % | 2014 | Bränsle ej angivet | SE | |
| TEMPO SPORT | 25 | 0,4 % | 2018–2024 | El 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | SE | |
| CAR CARRYALL I | 23 | 0,4 % | start ej angiven – 2002 | El 95,5 % av fordonen med angivet bränsle | SE | |
| TEMPO WORK | 22 | 0,4 % | 2018–2025 | El 100,0 % | SE | |
| CAR PRECEDENT EL PR | 21 | 0,3 % | 2004–2011 | Bränsle ej angivet | SE | |
| CARRYALL 2 | 20 | 0,3 % | 2003–2014 | El 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | SE | |
| CAR TEMPO | 18 | 0,3 % | 2018–2024 | El 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | SE | |
| CAR CARRYALL II | 17 | 0,3 % | 1999–2001 | El 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | SE | |
| CAR CARRYALL 100 | 16 | 0,3 % | start ej angiven – 2019 | El 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | SE | |
| CAR CARRYALL 500 EL | 16 | 0,3 % | 2015–2021 | El 100,0 % | SE | |
| PRECEDENT WORK | 16 | 0,3 % | 2005–2022 | El 100,0 % | SE | |
| PRECEDENTI2 | 16 | 0,3 % | 2016–2017 | El 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | SE | |
| CAR CARRYALL 252 | 14 | 0,2 % | 2009–2018 | El 78,6 % | SE | |
| CARRYALL PRECEDENT | 13 | 0,2 % | 2011–2015 | El 100,0 % | SE |
Rad 1 av 100 · 40 rader ritade
JK flytta↵ öppnaC jämför
Märkets totalsiffra ovan (6 080 fordon) och summan av modellraderna nedan (6 082 fordon) kommer från två separata läsningar av registren och kan skilja sig åt. Andelarna räknas mot den större av de två.
Modellår är det första och sista år registren anger för en modell. En enda felskriven post kan töja ut ett intervall.