Hoppa till innehållet
KontrollerarDatakällor

Bilar · Märke

CFMOTO

75 087 fordon fördelade på 600 modellstavningar.

2 stavningar av det här märket i registren

Den här sidan lägger ihop alla stavningar nedan: 75 087 fordon tillsammans. Registren räknar varje stavning för sig, så modelllistan lägger ihop samma modellnamn över dem.

  • CFMOTO 61 494
  • CF MOTO 13 593

Inte klassificerat som ett bilmärke. CFMOTO finns i registren, men VehIQ har inte bekräftat det som ett bilmärke (Motorcykel eller moped).

Inaktuell, källa Statliga fordonsregister

Visar data från 17 okt. 2026 13:11 UTC. En nyare kopia hämtas i bakgrunden.

Hur färsk är den här datan?
Hämtad från källan
Ålder när sidan byggdes
2 timmar
Levererad som
Äldre kopia, uppdateras i bakgrunden
Uppdateringsregler
Räknas som färsk i 1 timme. Därefter visas den tidigare kopian i upp till 6 timmar medan en ny hämtas i bakgrunden, och om källan ligger nere finns den kvar som reserv i upp till 7 dagar.
Källa
VehIQ:s publika datatjänst. Sidan visar siffrorna så som de levereras och räknar inte om dem.

Modellstavningar

Modeller listas så som registren skriver dem, så en modell kan förekomma med flera stavningar (GOLF, Golf, GOLF VII). Klicka på en rad för detaljer; välj upp till tre för att jämföra.

600 modellstavningar · 72 785 fordon · de första 100 av 600 raderna visas här

Lägg till i jämförelsenHuvudbränsle (% av angivna)Länder
CFORCE520L6 386start ej angiven – 2026Bensin 99,9 % av fordonen med angivet bränsleCZFISE+3
CFORCE 625 TOURING4 705start ej angiven – 2026Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsleCZFISE+4
CFORCE450L3 905start ej angiven – 2026Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsleFICZSE+3
CFORCE 850XC3 747start ej angiven – 2025Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsleCZFISE+4
CFORCE450S3 687start ej angiven – 2026Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsleSECZFI+3
CFORCE520S3 531start ej angiven – 2026Bensin 99,9 % av fordonen med angivet bränsleSECZFI+3
CF500-23 502start ej angiven – 2020Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsleSELTNL+1
450MT3 122start ej angiven – 2026Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsleCZSENL+3
CFORCE 10002 396start ej angiven – 2026Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsleCZFINL+3
CFORCE5502 286start ej angiven – 2019Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsleSECZFI+3
800MT2 066start ej angiven – 2026Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsleCZNLSE+2
CFORCE 520L2 0252012–2026Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsleCZSENL+1
CFORCE 1000 TOURING1 517start ej angiven – 2026Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsleCZFIDK+2
CF500-2A1 239start ej angiven – 2023Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsleSENLDK+3
UNKNOWN1 211start ej angiven – 2021Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsleSEFICZ
X51 0932009–2016Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsleSENLCZ+2
CFORCE 5201 045start ej angiven – 2026Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsleFICZSE+2
X61 027start ej angiven – 2016Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsleSEGBLT+3
CFORCE 850 TOURING1 026start ej angiven – 2026Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsleCZDKSE+1
700MT1 010start ej angiven – 2026Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsleCZNLLT+3
CFORCE1000922start ej angiven – 2026Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsleCZSEDK
JOURNEYMAN 510RX-A GLADIATOR915ej angivetBränsle ej angivetCZ
GLADIATOR X8805ej angivetBränsle ej angivetCZ
TERRALANDER800777start ej angiven – 2017Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsleSELTNL+2
CFORCE 820LE759start ej angiven – 2021Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsleCZSEFI+2
CFORCE 6257132020–2026Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsleFICZSE+2
650MT648start ej angiven – 2025Bränsle ej angivetCZLTNL+1
800MT-X630start ej angiven – 2026Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsleCZSENL+3
JOURNEYMAN 510RX GLADIATOR619ej angivetBränsle ej angivetCZ
675NK591start ej angiven – 2026Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsleCZNLSE+3
ALLROAD 500541start ej angiven – 2021Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsleSE
CFORCE 6005122019–2023Bränsle ej angivetFICZNL
450CL-C463start ej angiven – 2026Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsleCZSENL+3
675SR-R447start ej angiven – 2026Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsleNLCZSE+3
700CL-X439start ej angiven – 2026Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsleCZSENL+3
UFORCE 6004032021–2026Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsleCZFINL+1
300NK393start ej angiven – 2024Bränsle ej angivetCZLTNL
CF393start ej angiven – 2024Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsleGBDK
CFORCE 450386start ej angiven – 2026Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsleFINLCZ+1
125NK376start ej angiven – 2026Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsleCZLTSE+3

Rad 1 av 100 · 40 rader ritade

JK flytta↵ öppnaC jämför

Märkets totalsiffra ovan (75 087 fordon) och summan av modellraderna nedan (76 646 fordon) kommer från två separata läsningar av registren och kan skilja sig åt. Andelarna räknas mot den större av de två.

Modellår är det första och sista år registren anger för en modell. En enda felskriven post kan töja ut ett intervall.