Bilar · Märke
BECO
Inte klassificerat som ett bilmärke. BECO finns i registren, men VehIQ har inte bekräftat det som ett bilmärke (Ej klassificerad).
Data från 12 okt. 2026 09:34 UTC.
Hur färsk är den här datan?
- Hämtad från källan
- Ålder när sidan byggdes
- 34 minuter
- Levererad som
- Färsk kopia från vårt cacheminne
- Uppdateringsregler
- Räknas som färsk i 1 timme. Därefter visas den tidigare kopian i upp till 6 timmar medan en ny hämtas i bakgrunden, och om källan ligger nere finns den kvar som reserv i upp till 7 dagar.
- Källa
- VehIQ:s publika datatjänst. Sidan visar siffrorna så som de levereras och räknar inte om dem.
Modellstavningar
Modeller listas så som registren skriver dem, så en modell kan förekomma med flera stavningar (GOLF, Golf, GOLF VII). Klicka på en rad för detaljer; välj upp till tre för att jämföra.
113 modellstavningar · 1 877 fordon · de första 100 av 113 raderna visas här
| Lägg till i jämförelsen | Huvudbränsle (% av angivna) | Länder | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| SUPER 1200 | 141 | 7,5 % | 1976–2020 | Bränsle ej angivet | NL | |
| SUPER 1800 | 124 | 6,6 % | 1995–2026 | Bränsle ej angivet | NL | |
| SUPER 1600 | 108 | 5,7 % | 1976–2026 | Bränsle ej angivet | NL | |
| MAXXIM 240 | 101 | 5,3 % | start ej angiven – 2026 | Bränsle ej angivet | NL | |
| GIGANT 180 | 97 | 5,1 % | 1987–2017 | Bränsle ej angivet | NL | |
| GIGANT 140 | 94 | 5,0 % | 1988–2004 | Bränsle ej angivet | NL | |
| S1200 | 85 | 4,5 % | 1971–1999 | Bränsle ej angivet | NL | |
| SUPER 2000 | 70 | 3,7 % | start ej angiven – 2026 | Bränsle ej angivet | NL | |
| S800 | 67 | 3,5 % | 1970–1991 | Bränsle ej angivet | NL | |
| ONBEKEND | 59 | 3,1 % | 1962–2015 | Bränsle ej angivet | NL | |
| S1000 | 52 | 2,8 % | 1972–1994 | Bränsle ej angivet | NL | |
| MAXXIM 200 | 51 | 2,7 % | 2003–2026 | Bränsle ej angivet | NL | |
| MAXXIM 260 | 50 | 2,6 % | 2005–2025 | Bränsle ej angivet | NL | |
| MAXXIM 220 | 46 | 2,4 % | 2002–2026 | Bränsle ej angivet | NL | |
| BREVIS 100 | 38 | 2,0 % | start ej angiven – 2026 | Bränsle ej angivet | NL | |
| GIGANT 160 | 38 | 2,0 % | 1988–2008 | Bränsle ej angivet | NL | |
| GIGANT 240 | 38 | 2,0 % | 1995–2010 | Bränsle ej angivet | NL | |
| SUPER 1000 | 36 | 1,9 % | 1977–2010 | Bränsle ej angivet | NL | |
| SUPER 1400 | 34 | 1,8 % | 1991–2020 | Bränsle ej angivet | NL | |
| GIGANT 200 | 33 | 1,7 % | 2000–2010 | Bränsle ej angivet | NL | |
| MAXXIM 180 | 32 | 1,7 % | start ej angiven – 2026 | Bränsle ej angivet | NL | |
| SUPER 450 | 30 | 1,6 % | 1992–2006 | Bränsle ej angivet | NL | |
| GIGANT 100 | 29 | 1,5 % | 1988–2007 | Bränsle ej angivet | NL | |
| SUPER 2200 | 28 | 1,5 % | 2011–2026 | Bränsle ej angivet | NL | |
| FORTUM | 26 | 1,4 % | start ej angiven – 2026 | Bränsle ej angivet | NL | |
| SUPER 800 | 26 | 1,4 % | 1976–2009 | Bränsle ej angivet | NL | |
| BREVIS 120 | 20 | 1,1 % | start ej angiven – 2026 | Bränsle ej angivet | NL | |
| FORTUM 60 | 20 | 1,1 % | 2022–2023 | Bränsle ej angivet | NL | |
| SUPER 100 G | 19 | 1,0 % | 2004–2015 | Bränsle ej angivet | NL | |
| MAXXIM 160 | 14 | 0,7 % | 2003–2026 | Bränsle ej angivet | NL | |
| MAXXIM 360 | 14 | 0,7 % | 2005–2026 | Bränsle ej angivet | NL | |
| SUPER 2800 | 14 | 0,7 % | 2011–2022 | Bränsle ej angivet | NL | |
| SUPER 480 | 14 | 0,7 % | 1989–2010 | Bränsle ej angivet | NL | |
| SUPER | 12 | 0,6 % | 1998–2026 | Bränsle ej angivet | NL | |
| SUPER 450T | 11 | 0,6 % | 1999–2007 | Bränsle ej angivet | NL | |
| SUPER 460 | 11 | 0,6 % | 1990–2013 | Bränsle ej angivet | NL | |
| SUPER 2600 | 10 | 0,5 % | 2011–2019 | Bränsle ej angivet | NL | |
| SUPER 470 | 10 | 0,5 % | 1990–1999 | Bränsle ej angivet | NL | |
| ECONOOM 25000 | 9 | 0,5 % | 2002–2006 | Bränsle ej angivet | NL | |
| MAXXIM 340 | 9 | 0,5 % | start ej angiven – 2026 | Bränsle ej angivet | NL |
Rad 1 av 100 · 40 rader ritade
JK flytta↵ öppnaC jämför
Märkets totalsiffra ovan (1 889 fordon) och summan av modellraderna nedan (1 890 fordon) kommer från två separata läsningar av registren och kan skilja sig åt. Andelarna räknas mot den större av de två.
Modellår är det första och sista år registren anger för en modell. En enda felskriven post kan töja ut ett intervall.