Bilar · Märke
ARO
Inaktuell, källa Statliga fordonsregister
Visar data från 12 okt. 2026 15:25 UTC. En nyare kopia hämtas i bakgrunden.
Hur färsk är den här datan?
- Hämtad från källan
- Ålder när sidan byggdes
- 4 timmar
- Levererad som
- Äldre kopia, uppdateras i bakgrunden
- Uppdateringsregler
- Räknas som färsk i 1 timme. Därefter visas den tidigare kopian i upp till 6 timmar medan en ny hämtas i bakgrunden, och om källan ligger nere finns den kvar som reserv i upp till 7 dagar.
- Källa
- VehIQ:s publika datatjänst. Sidan visar siffrorna så som de levereras och räknar inte om dem.
Modellstavningar
Modeller listas så som registren skriver dem, så en modell kan förekomma med flera stavningar (GOLF, Golf, GOLF VII). Klicka på en rad för detaljer; välj upp till tre för att jämföra.
87 modellstavningar · 4 117 fordon
| Lägg till i jämförelsen | Huvudbränsle (% av angivna) | Länder | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| 240 | 1 883 | 45,7 % | 1975 | Bränsle ej angivet | CZSE | |
| 10.4 | 1 283 | 31,2 % | 1985 | Bränsle ej angivet | CZNL | |
| 10.0 | 294 | 7,1 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZ | |
| 243 | 158 | 3,8 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZ | |
| . | 101 | 2,5 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZ | |
| 242 | 83 | 2,0 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZ | |
| ARO 4X4 AMC | 48 | 1,2 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZ | |
| 244 | 40 | 1,0 % | 1995 | Bränsle ej angivet | CZSE | |
| UNKNOWN | 36 | 0,9 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZ | |
| ARO 240 | 18 | 0,4 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZ | |
| 243 TD | 13 | 0,3 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZ | |
| 324 TD | 12 | 0,3 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZ | |
| 244 TD | 11 | 0,3 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZ | |
| 246 TD | 9 | 0,2 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZ | |
| 10.1 | 8 | 0,2 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZ | |
| 1.6 | 5 | 0,1 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZ | |
| 243 D | 5 | 0,1 % | 1982–1986 | Bränsle ej angivet | NLCZ | |
| 328 TD | 5 | 0,1 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZ | |
| ARO 328 TD / 328 TD | 5 | 0,1 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZ | |
| ARO 324 TD / 324 TD | 4 | <0,1 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZ | |
| M-461 | 4 | <0,1 % | 1964–1971 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | CZNLSE | |
| 10,4 | 3 | <0,1 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZ | |
| 330 TD | 3 | <0,1 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZ | |
| 330 TD 4X4 | 3 | <0,1 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZ | |
| ARO 10.4 | 3 | <0,1 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZ | |
| ARO 240 UU3AP08D3 / 240 | 3 | <0,1 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZ | |
| ARO 328 TD UU3A / 328 TD | 3 | <0,1 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZ | |
| / 10.0 | 2 | <0,1 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZ | |
| 10.4 DR | 2 | <0,1 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZ | |
| 10.4 DR UU3AR07C4 | 2 | <0,1 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZ | |
| 240 D | 2 | <0,1 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZ | |
| 242 TD | 2 | <0,1 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZ | |
| ARO 10.4 DR | 2 | <0,1 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZ | |
| ARO 10.4 DR UU3AR07C4 / 10,4 | 2 | <0,1 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZ | |
| ARO 10.4 UU3AR06B0 / 10,4 | 2 | <0,1 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZ | |
| ARO 243 | 2 | <0,1 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZ | |
| ARO 244 TD / 244 TD | 2 | <0,1 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZ | |
| ARO 324 | 2 | <0,1 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZ | |
| ARO 4X4 | 2 | <0,1 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZ | |
| DR | 2 | <0,1 % | ej angivet | Bränsle ej angivet | CZ |
Rad 1 av 87 · 40 rader ritade
JK flytta↵ öppnaC jämför
Märkets totalsiffra ovan (4 100 fordon) och summan av modellraderna nedan (4 117 fordon) kommer från två separata läsningar av registren och kan skilja sig åt. Andelarna räknas mot den större av de två.
Modellår är det första och sista år registren anger för en modell. En enda felskriven post kan töja ut ett intervall.