Bilar · Märke
APRILIA
Inte klassificerat som ett bilmärke. APRILIA finns i registren, men VehIQ har inte bekräftat det som ett bilmärke (Motorcykel eller moped).
Data från 13 okt. 2026 17:45 UTC.
Hur färsk är den här datan?
- Hämtad från källan
- Ålder när sidan byggdes
- 44 minuter
- Levererad som
- Färsk kopia från vårt cacheminne
- Uppdateringsregler
- Räknas som färsk i 1 timme. Därefter visas den tidigare kopian i upp till 6 timmar medan en ny hämtas i bakgrunden, och om källan ligger nere finns den kvar som reserv i upp till 7 dagar.
- Källa
- VehIQ:s publika datatjänst. Sidan visar siffrorna så som de levereras och räknar inte om dem.
Modellstavningar
Modeller listas så som registren skriver dem, så en modell kan förekomma med flera stavningar (GOLF, Golf, GOLF VII). Klicka på en rad för detaljer; välj upp till tre för att jämföra.
1 684 modellstavningar · 66 288 fordon · de första 100 av 1 684 raderna visas här
| Lägg till i jämförelsen | Huvudbränsle (% av angivna) | Länder | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| RSV | 3 919 | 4,6 % | start ej angiven – 2021 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | GBDKCZ+4 | |
| SR 50 | 3 597 | 4,2 % | start ej angiven – 2022 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | CZSELT+4 | |
| TUONO | 3 480 | 4,1 % | 1999–2022 | Bränsle ej angivet | GBCZNL+2 | |
| SR GT 125 | 3 178 | 3,7 % | start ej angiven – 2026 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | CZLTNL+2 | |
| UNKNOWN | 2 834 | 3,3 % | start ej angiven – 2022 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | FISECZ | |
| PEGASO 650 | 2 113 | 2,5 % | start ej angiven – 2011 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | CZGBSE+3 | |
| TF | 1 693 | 2,0 % | start ej angiven – 2018 | Bränsle ej angivet | NLLT | |
| RS125 | 1 581 | 1,9 % | start ej angiven – 2024 | Bensin 99,3 % av fordonen med angivet bränsle | GBSENL+2 | |
| SXR 50 | 1 510 | 1,8 % | start ej angiven – 2026 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | NLLTCZ+3 | |
| - | 1 419 | 1,7 % | start ej angiven – 2020 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | LTDKNL | |
| SX 50 | 1 372 | 1,6 % | start ej angiven – 2022 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | SENLCZ+4 | |
| RL | 1 295 | 1,5 % | start ej angiven – 2020 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | NLSELT+1 | |
| RS 125 | 1 177 | 1,4 % | start ej angiven – 2025 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | CZSENL+4 | |
| RS 50 | 1 127 | 1,3 % | start ej angiven – 2022 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | NLGBCZ+4 | |
| SR50LC | 1 120 | 1,3 % | start ej angiven – 2018 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | SENLLT+1 | |
| N/A | 1 020 | 1,2 % | start ej angiven – 2021 | Bränsle ej angivet | NLCZLT | |
| VF | 1 011 | 1,2 % | start ej angiven – 2017 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | NLLTSE | |
| UNCLASSIFIED | 871 | 1,0 % | 1989–2019 | Bränsle ej angivet | GB | |
| TE | 867 | 1,0 % | start ej angiven – 2019 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | NLSELT | |
| SX 125 | 822 | 1,0 % | start ej angiven – 2026 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | CZSELT+3 | |
| HABANA | 800 | 0,9 % | start ej angiven – 2010 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | SEGBDK+3 | |
| RR | 767 | 0,9 % | 2003–2015 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | NLSEGB+1 | |
| SR50 | 764 | 0,9 % | start ej angiven – 2020 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | GBLTCZ+3 | |
| SR | 757 | 0,9 % | 1994–2021 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | GBCZDK+2 | |
| RS | 755 | 0,9 % | start ej angiven – 2019 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | GBCZSE+3 | |
| RS 660 | 711 | 0,8 % | start ej angiven – 2026 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | NLCZSE+4 | |
| DORSODURO | 688 | 0,8 % | start ej angiven – 2020 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | GBNLCZ+2 | |
| SR GT 200 | 685 | 0,8 % | start ej angiven – 2026 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | NLCZSE+2 | |
| TUAREG 660 | 667 | 0,8 % | start ej angiven – 2026 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | CZNLSE+3 | |
| SR AC | 660 | 0,8 % | start ej angiven – 2011 | Bränsle ej angivet | NLLT | |
| PK | 655 | 0,8 % | start ej angiven – 2014 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | NLLTSE | |
| LEONARDO 125 | 628 | 0,7 % | start ej angiven – 2008 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | CZGBSE+2 | |
| SR LC | 595 | 0,7 % | start ej angiven – 2005 | Bränsle ej angivet | NLLT | |
| RX 125 | 570 | 0,7 % | start ej angiven – 2026 | Bränsle ej angivet | CZGBSE+2 | |
| SR50 R | 558 | 0,7 % | start ej angiven – 2020 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | SELT | |
| RP | 555 | 0,7 % | 2001–2007 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | NLSE | |
| SR 50 R | 549 | 0,6 % | start ej angiven – 2019 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | CZLTDK+3 | |
| SR MOTARD 125 | 542 | 0,6 % | start ej angiven – 2014 | Bränsle ej angivet | CZGBFI+1 | |
| ETV 1000 CAPONORD | 537 | 0,6 % | start ej angiven – 2005 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | CZLTNL+1 | |
| ATLANTIC 500 | 521 | 0,6 % | start ej angiven – 2008 | Bensin 100,0 % av fordonen med angivet bränsle | CZGBSE+4 |
Rad 1 av 100 · 40 rader ritade
JK flytta↵ öppnaC jämför
Märkets totalsiffra ovan (85 139 fordon) och summan av modellraderna nedan (85 150 fordon) kommer från två separata läsningar av registren och kan skilja sig åt. Andelarna räknas mot den större av de två.
Modellår är det första och sista år registren anger för en modell. En enda felskriven post kan töja ut ett intervall.